จอทีวี Monitor Samsung 55DU7000 55" Tizen OS Smart TV 4K FHD (UA55DU7000KXXT) สามารถออกใบกำกับภาษีได้
ป้ายกำกับ: Monitor , Samsung , 55" , 27 , OS , Smart TV
Product Type
  • LED
Display
  • Screen Size43"
  • Refresh Rate50Hz
  • Resolution4K (3,840 x 2,160)
Video
  • Picture EngineCrystal Processor 4K
  • HDR (High Dynamic Range)HDR
  • HDR 10+Support
  • ContrastMega Contrast
  • Micro DimmingUHD Dimming
  • Contrast EnhancerYes
  • Motion TechnologyMotion Xcelerator
  • AI Upscale4K Upscaling
  • Filmmaker Mode (FMM)Yes
Audio
  • Object Tracking SoundOTS Lite
  • Q-SymphonyYes
  • Sound Output (RMS)20W
  • Speaker Type2CH
  • Multiroom LinkNo
  • Adaptive SoundAdaptive Sound
Smart Service
  • Operating SystemTizen™ Smart TV
  • BixbyYes (Voice Ready)
  • Web BrowserYes
  • SmartThings Hub / Matter Hub / IoT-Sensor Functionality / Quick RemoteYes
Smart Feature
  • Multi Device ExperienceMobile to TV, Sound Mirroring, Wireless TV On
  • NFTNifty Gateway
  • Apple AirPlayYes
  • Daily+Yes
Game Feature
  • Auto Game Mode (ALLM)Yes
  • VRRYes
  • HGiGYes
Tuner/Broadcasting
  • Digital BroadcastingDVB-T2
  • Analog TunerYes
  • TV Key SupportYes
Connectivity
  • Wi-FiYes (Wi-Fi 5)
  • BluetoothYes (BT5.2)
  • HDMI3
  • HDMI (High Frame Rate)4K 60Hz (for HDMI 1/2/3)